dědapetr

Zná někdo recept na krémové zákusky bez cukru pro diabetiky.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Dia mandarinkový dortík

krém
400 g měkký tvaroh
2 plechovky dia mandarinky
200 ml smetana ke šlehání
300 g nízkotučný jogurt
6 plátků želatina

na ozdobu
meduňka nebo máta

100 g lískové oříšky

těsto
2 lžičky prášek do pečiva
60 g hladká mouka
120 ml olej
100 ml mléko
150 g dia sladidlo
60 g škrobová moučka
2 ks vejce

Připravíme si těsto. Vejce vyšleháme do pěny se 120 g sladidla. Přidáme mléko a olej, potom mouku, škrobovou moučku a prášek do pečiva.

Troubu si předehřejeme na 180°C. Těsto naplníme do formy vyložené papírem, urovnáme dohladka a pečeme přibližně 15 minut. Vyjmeme a necháme vychladnout.

Želatinu namočíme v dostatečném množství vody. Necháme odkapat mandarinky, stranou si odložíme 12 plátků na zdobení. Smícháme jogurt, tvaroh, 30g sladidla a citronovou šťávu. Želatinu vymačkáme, rozpustíme ve 3 lžících horké vody a přimícháme. Krém chladíme asi 20 minut. Dále ušleháme šlehačku a opatrně ji do krému vmícháme.

Upečený korpus potřeme slabou vrstvou krému a poklademe mandarinkami, navrch dáme zbytek krému a chladíme 3 hodiny.

Dia mandarinkový dort ozdobíme mandarinkami, oříšky a lístky meduňky nebo máty.

přeji dobré pochutnání pokud si zvolíte recept k pečení