Posspi

Pomáhá zmrzlina proti zánětu nosohltanu?

Zdravím…už 3. den mám zánět nosohltanu, denně hltám 3 pastilky Tantum Verde + další pastilky Strepfen, už jsem zkoušel i zázvorový čaj ,česnekačku nám taťka udělal, ale zánět tam pořád je a nebýt těch pastilek, které mi to vždycky zklidní tak o 1–2%, tak mě to asi položí… myslíte,že by byla dobrá zmrzlina? Někde jsem viděl, že někteří lidé právě studeným léčí angínu, bolest v krku a podobně, ale mně to přijde trošku jako blbost, ale chci se toho zánětu zbavit, dříve než zase přijdu do školy, a opravdu to bolí jak něco, nemůžu vůbec polykat…

Nejlepší odpověď
Kepler

Nejdřív by mě zajímalo jak jsi přišel na to, že máš právě zánět nosohltanu. Pokud ti to takto diagnostikoval doktor, tak by tě měl podle toho měl i léčit. Léčba zmrzlinou je v tomto případě blbost, ta může fungovat snad na angínu. Zánět nosohltanu mívá mnoho různých příčin i metod léčení – viz http://nemoci­.vitalion.cz/za­net-nosohltanu/
V každém případě nehledej pomoc zde, ale u lékaře. Pravděpodobně to bude chtít antibiotika, klid a teplo.