Změna pracovní doby

Proč začínajá skoro každá pracovní doba v šest ráno, co mi je po nějakým Ferdinandovi, že nemohl spát a proto všichni museli vstávat taky? Nechtěli byste mít pracovní dobu třeba od osmi, nebo devíti hodin? A co děti? Proč se musí násilím taha z postýlky,(ještě u snídaně skoro spí), aby byly včas ve školce? Školní děti to samé.Nebylo by to lepší? V jiných zemích to tak je, proč ne tady? Zdá se mi nepřirozené vstávat, když ještě nechci, já nejsem líná, nakonec, já tak vstávám taky, ale některým lidem to dělá velké problémy a to neponocují, ani nic podobného. Občas kvůli tomu příjdou i o místo, prostě nejsou schopni vstát, kdyby měli deset budíků.

Nejlepší odpověď
anonym

Jsem typ „sova“ a mám to štěstí, že už za totality jsem byla na „volné noze“ nebo na mateřské. Až na tu mateřskou se toho dnes pro mě mnoho nezměnilo. Jsem paní svého času, ale o to větší mám zodpovědnost s hospodařením se svým časem.
Každý má možnost podnikat nebo pracovat z domova. Vstávání ráno je hrozné, jenže v době, kdy většina lidí má odpoledne a o víkendech volno, vy doháníte ty pozdní budíčky, prostoje s kávičkou se známými a njinými návštěvami, prodloužené svačiny, obědy…
Někdy vážně přemýšlím, že být zaměstnanec je fajn i s tou nevýhodou vstávání.

Další odpovědi
badisko

no ono zalezi jak kde vis …treba tady kde e nachazim je normani delat od 8 hodin ..kancelare od 9…

anonym

Celý život jsme vstával před pátou a jezdil na šestou do práce.Nedokážu si přestavit nemít odpoledne volno (teda když mám ranní, při odpolední jsem zase doma udělal nejvíc práce).Přece v létě když pálí slunce už (a to počítám s cestou) ve tři odpoledne mohu být na koupališti, zrovna tak na děti jsem měl více času než když bych měl posunutou pracovní dobu na pozdější dobu.
Kolikrát děti měli přikázané co mají všechno nachystat, já přijel domů, naložil děti a hurá na koupaliště.
Zrovna tak při jiných volnočasových aktivitách.Po pracovní době s partou na výlet, popř. do restaurací a v 6–7navečer už jsem byl doma.A zase si nedokážu představit teprve v 16–17 hodin někam teprve chodit.
NIKDY BYCH NEMĚNIL ZA POZDĚJŠÍ PŘÍCHOD DO ZAMĚSTNÁNÍ.

anonym

Protože to je ideálni na 24 hodinový provoz s 8 hodinovou prac. dobou. V současnosti je plno firem, kde otevírají v mezi 8–9 hodinou, takže zaměstnanci přichází na 7–9:30, podle povahy firmy.
Ber v potaz, že o co později do práce, školy, o to později z práce pryč.

arygnoc

aby človek stihol ísť aj do druhej práce, pokiaľ chce prežiť.

Diskuze k této otázce byla zrušena administrátorem.