Změkčí se krapet játra při dvoutýdenní dovolené od pána alkohola?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ne-e, jen na chvíli přestanou tvrdout, ale ani v tom si nejsem jistý. Jen chlastej dál, nemusí to mít tragické konce. Jako napřiklad dědeček Pešek v pokročilém věku nadšeně propagoval pampeliškové víno: srdce jako zvon a játra jako kámen!

Ale vážně: cirrhotické postižení jater je už nevratné. Jde o tvorbu nefunkční fibrotickou přeměnu jaterních buněk. Pokud jde „jen“ o steatózu (ztučnění), ještě se to napravit dá. Poločas rozpadu (i obnovy) jaterních buněk je jeden týden – u zdravého člověka. Sám tomu věřím 🙂

Další odpovědi
ivzez

Ne.