davidpo

Zkusíte si tipnout kolik tajných agentů Ruska se už dostalo na naše území jako uprchlíci z Ukrajiny?

Modelová situace pro méně chápavé:
Dejme tomu, že nějaký Volodymyr zemřel v již obsazeném Mariuopolu. Kyjev neví, že Volodymyr zemřel, protože Mariuopol ovládají Rusové. Rus vydávající se za mrtvého Volodymyra přijede s jeho pasem do ČR kde dostává status uprchlíka. Kyjev potvrzuje Praze, že Volodomyrův pas je pas Volodymyra…

Odpovědi
Filip84

Je to vysoce nepravděpodobné.

Normální chlap se nedostane z UA ven, pokud nedá adekvátní „všimné“ celníkům a policajtům, aby si ho „nevšimli“; podle toho, co mi bylo řečeno, se to pohybuje mezi $5,000.00 – $10,000.00. Tomu, taky, odpovídá to, že většina Ukrajinců, co jsou uprchlíci u nás, má auto za Kč X,X00,000.00 (blízko millionu, prostě), přitom průměrná mzda na Ukrajině byla, před touto krisí, cca Kč 10,000.00.

Pro tajnou službu je to, jako se drbat pravou nohou za levým uchem. Proč by to dělali? Stejně většina agentů má diplomatickou immunitu – logicky. Navíc, risiko odhalení, že jsou tady na „mrtvý“ pas, je značné.

Je možné, že, nějak tak, jak to popisuješ, zběhnou vojáci Ozbrojených sil RF. Pro ně není až tak těžké si, podle dokladů u zabitého, dojít na adresu, tam si najít pas i civil, a jednou v noci se sebrat a zběhnout. Jakmile překonají UA hranici do Polska, Maďarska či Slovenska, tak už si poradí. Mladé ucho, které nebaví dělat Kanonenfuttera „daleko od Moskvy“, tak dalece nedomýšlí, že na to, že je ouředně mrtvý, někdo může přijít. Bylo to v každé válce, proč by nemělo být tady.

Drap

Zřejmě hodně čteš, nebo se díváš n béčkové filmy. Dostatagenta kamkoli bez takovýchto het, zvládne lehce každá tajná služba.