Zkusím-li psát, najde se alespoň nějaká skupina čtenářů?

Vyprávět příběh, psát o dění, či jen vyjádřit emoční pochody – to vše se mi tuze vyhýbá. Chtěl-li bych napsat spoustu stran, budou takové:

http://asperger­.cz/joomla/in­dex.php/19-as-pohled-na-svet/97-laskou-svetem-svete-sobe-jimi-sir

Pak se ptám: Mělo by smysl, psal-li bych knížky právě takové? Totiž četl-li by je vůbec někdo, kolik čtenářů by to asi tak mohlo být… Možná, že bych v tomto duchu svedl zakomponovat absurdní komiku – to by asi šlo. Pak myslíte, že by mělo smysl to zkusit?
Doplňuji:
Jaké „naší“ škole? Se školou nemám pranic společného… Psát by pro mne mělo smysl, kdybych si tím alespoň trochu přivydělal. Ovšem když dnes lidé čtou o toliko méně, kolik by jich pak četlo takto specifický a náročný typ. To je jediný smysl existence této otázky – zjištění, zda může být takovéto opsaní alespoň něčím přínosné. (Čímkoliv hmatatelným.)

Nejlepší odpověď
anonym

…„Dunivý zní molový tón…“ že jsem tak smělá, myslíš jakože tam lítaj kolem moli? Nemyslels náhodou mollový tón? No já nevim, trochu jsem u toho usnula, ale dobrý, to je jako když si čtu v těch starejch předválečnejch románech…on líbavše zachytivše její smutkem protkaný pohled, pohnouti se nesmě, do studně padavše jeho tělo žnoucí, utopil toť svoji touhu a bělostný její klín prosvítávajíce zplanuvším jeho znovuoživším zájmem zčernal…":-DDD to si zaslouží obklad na hlavu – moji hlavu, tak touživší po jednoduchosti písma psaného tutkaj 🙂

Další odpovědi
gecco

´Vykašli´ se na aspergera…
😉
Najdi si server, na němž jsou publikovány povídky (etc.) – podle temat povídek, https://www.go­ogle.cz/search?q=pov%C3%­ADdky&rlz=1C1G­KLA_enCZ640CZ640&o­q=pov%C3%ADdky&aq­s=chrome..69i57j0l5­.3592j0j7&sou­rceid=chrome&es_sm=93&­ie=UTF-8

  • a svá díla tam publikuj…

Jestli si své čtenáře najdou nebo ne, uvidíš…
Tahle cesta má tu výhodu, že se nebudeš muset propagovat od úplné ´nuly´ (jakobys musel třeba v případě blogu).
😉
Doplňuji:
…" kolik by jich pak četlo"…
To nezjistíš, dokud to nezkusíš…
A – přivydělat si psaním? – na to zpočátku vůbec nemysli… Napřed něco vytvoř a poté to zkus prodat – naopak to nefunguje…
😉

arygnoc

nnepáči sa mi ani jazyková forma, ani štylistika, štylizácia, o úprave ani nehovorím.
stratil som sa v polovici textu – a to doslova a hľadať sa mi to potom nechcelo, proste otrasná úprava – počuli ste niekedy o odstavcoch?
toľko môj názor ku „dielu“.

čo sa týka publikovania:
blog nie je šťastná voľba.
stršne dlho trvá, kým ho niekto objaví, pokiaľ nemáte na fb 20.000 priateľov, ktorí to niekde linknú.

hľadajte miesto pre začínajúcich autorov (napr. www.pismak.cz), kde máte väčšiu šancu pre získanie čitateľov.

držím palce.
zlepšite úpravu, deľte text, ktorý sa pri (jazykovo) nie bežnom vyjadrovaní lepšie vníma (a nie iba očami).

;-Q
Doplňuji:
k doplneniu:

na nejaký „hmatateľný“ profit zatiaľ zabudnite.
tak to aspoň vidím ja.

;-Q

led

Niekto sa vždy nájde. Prinajmenšom učitelia vo vašej škole
Doplňuji:
Prepáčte, ale mladá tvár, ľahko zmýli.
Ukážka sa číta, akoby znel malý rytmický bubienok. Ale…
„Ak chcem písať, zamýšľam sa o čom chcem písať, prirodzene budem sa snažiť aby to zaujalo, čo najviac čitateľov.“
Téma i rytmus príbehu by mal byť jasný, pútavý a delený, čo v ukážke nie je. Ak chcete písať, tvorte odstavce, ináč sa všetko zleje do seba. Oko číta nielen príbeh, ale aj jeho grafické znázornenie. Tak ako v hovorovej reči kladieme dôraz a pauzy, tak to treba aj v písomnom prejave.
Veľa šťastia pri písaní.
Napíšte, prosím, kde to zverejníte…

střevo

no to se čte krásně – dyž to hlavně nic nestálo, asperger zase piš, uš si čet od iceT tu novinku? http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/byli-jste-nekdy-na-podiu-jako-ucinkujici

ReHu

V souvislosti s tvou otázkou mě napadají 2 otázky.

  1. Chceš psát proto, aby sis vydělal peníze?
  2. Chceš psát proto, že tě to baví a cítíš potřebu lidem něco sdělit?

=============­=========
Ad 1. Pokud to nebude bestseller, nevyděláš první roky nic'
Ad 2. Peníze nevyděláš, ale budeš spokojený.
Ad 1 i 2. Každá tvorba si musí najít svůj okruh čtenářů.