hippeace

zkráceně: zamkne se mi karta když ji vytáhnu z mobilu…

mám Samsung a když do něj vložím pamětovou kartu (se kterou jsem předtím pracovala – mazala soubory atd.) a pak ji vyndám a zasunu do počítače tam mi to píše: „soubor nelze přesunout – Disketa je chráněna proti přepsání.Odstrante ochranu nebo použijte jinou disketu.“ ráda bych ochranu odstranila ale nevím jak a kdyby to šlo natrvalo abych to nemusela dělat pokaždé když kartu vyndám z mobilu tak bych byla hrosne rada.
Doplňuji:
Adapter je odemknutý

Nejlepší odpověď
mosoj

Asi vás nepotěším. Pokud je všechno správně, to jest miny SD karta je zasunutá v adaptéru a ten je odemknutý. Nepomůže vám nic jiného než jiná čtečka. Na druhé straně dnes se USB čtečky SD koupí i za 100 Kč.

Další odpovědi
SINGO

Předpokládám že když tu pamětovku vyndáte že ji strčíte do větší „karty“ a tu pak do PC (NTB)?

Jestly ano tak na té větší kartě máte, na lévé straně takovou malou zástrčku tak stím ji otevřete odemknete.

Snad jsem to napsal správně a k pochopení..

EDIT: Tak to bohužel nevím co stím..

anonym

Ano tady je každá rada snaha. Zabýval jsem se podobným problémem s paměťovou kartou, hledal řešení na celém internetu a nic nepomohlo. Jedna karta jde, druhá nejde. A nepomůže formátování, žádné rušení hesla, prostě nic. Tak se s tím smiřte.

jendahun

Podle mě to bude taky špatný adaptér.Řešil jsem to tento týden.Karta ve všem fungovala,dokud jsem ji nedal do adaptéru.Prodejce fotoaparátu mi řekl,že to je na reklamaci foťáku.Pak jsme dali kartu do jiného adaptéru a počítač,foťák i mobil ji načetli.Adaptér byl nový,koupený i s kartou a přesto nefungoval.Zajděte za nějakým prodejcem mobilů a ten má nějaký adaptér navíc vždy.Ten slušnější za to nebude chtít nic.