AdamkooTV

Jak se dělá zkouška u lineární rovnice?

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat, jak se dělá zkouška u lineární rovnice. Nikde jsem nenašel postup.

Nejlepší odpověď
Kelt

Vyjde ti nějaký výsledek a ten výsledek dosadíš do původního zadání za neznámou. Musí se levá strana rovnat pravé straně. Ale pozor, nezapomeň na to, že musí být splněné určité podmínky.

Další odpovědi
quentos

K první odpovědi je třeba dodat, že vypočítaný výsledek je třeba dosadit do PŮVODNÍ VERZE rovnice, tedy do prvního řádku (resp. prvních několika, jde-li o soustavu rovnic).

orwell

Dosadíš výsledek do rovnice a ověříš rovnost obou stran.

Klaproth

L=P