agentpv

Zkontrolujete mi prosím, zda jsem správně pochopil slovesa see, browse, show… ve větách viz popis otázky?

NEJSEM STUDENT, NEDĚLÁM DOMÁCÍ ANI SOUTĚŽNÍ ÚKOL, POUZE SE SNAŽÍM POCHOPIT ANGLIČTINU. A DÍKY.

Can I see it? = nesmysl ???
Can I see it without my glasses? = Mohu to vidět/spatřit bez brýlí?
May I see it? = Mohu/smím to vidět?
May I browse it? = Mohu/smím si to prohlédnout?
Can you show it to me? = Můžeš mi to ukázat?
I could see her yesterday after lunch. = Viděl jsem ji včera po obědě. / minulý průběhový tvar?

Odpovědi
kurec

Can I see it? = Mohu to vidět?
Can I see it without my glasses? = Mohu to vidět/spatřit bez brýlí? správně
May I see it? = Mohu/smím to vidět? správně
May I browse it? = Mohu/smím si to prohlédnout? browse se spíše používá když se třeba řeknu I will browse it on internet v této situaci bych to řekl:
May I see it? = Mohu si to prohlédnout? také záleží jak to myslíte to prohlédnout
Can you show it to me? = Můžeš mi to ukázat? správně
I could see her yesterday after lunch. = Viděl jsem ji včera po obědě.
Spíše bych to řekl I saw her yesterday after lunch = Viděl jsem ji včera po obědě.