Frantich

Zhoršení zraku v pubertě

Vždy jsem dobře viděl,ale ve 13 jsem rychle vyrostl (12cm za rok) a byl na prohlídce u doktorky a ta mi řekla,že vidím hůř na dálku-asi 0,25 dioptrie.Teď jsem byl po půlroce na prohlídce na očním a řekli mi,že mám 0,5 dioptrie.Brýle jsem nedostal,zatím se zrakem nemám problém.Jde nějak zastavit zhoršování nebo budu muset mít brýle?
Doplňuji:
*Právě že zeleninu jím pořád :( Miluju saláty,okurky,mrkev­..

Nejlepší odpověď
Drap

Nedá se odhadnout, častokrát se zhoršování zraku zastaví samo, ale často se zrak zhoršuje s přibývajícím věkem. To však se zpravidla děje lidem o hodně starším.

Další odpovědi
pokazdejinak

mrkví zhoršování zraku nezastavíš :) nemá takový vliv, jak nám do hlavy tlučou rodiče :)

když máš dioptrie na dálku, znamená to, že máš lehce protáhlejší oční bulvu, ten ostrý obraz se tvoří PŘED sítnicí a na sítnici dopadají paprsky už zase trochu rozostřené… jestli jsi doteď viděl dobře, je tu možnost, že ti to dočasné zhoršení opravdu způsobil růst, že prostě ta oční bulva rychleji vyrostla do hloubky a chvilku to potrvá než se zase srovná dokulata

ale puberta je takové období, kdy se můžou „provalit“ různé problémy, které doteď jen spaly, takže se může stát, že tě brýle neminou a zrak se ti bude dál zhoršovat… bohužel to opravdu nemáš šanci nijak ovlivnit :/ vitamín A se sice dá získat z mrkve (ale pozor – tepelně zpracované!) ale pomáhá spíš proti šerosleposti a únavě očí – na dioptrie vliv nemá…

verunka483

nic moc s tím dělat nemůžeš, možná je to genetické.
hlavně neseď tolik u počítače, televize atd a spíš choď ven ;) jez hodně zeleniny (mrkev) a ovoce..
uvidíš co ti řekne doktorka příště ;) teda snad to UVIDÍŠ :D

atom

Měl jsem stejný problém, dříve jsem měl 4 dioptrie.Začínalo to stejně jako u tebe a nakonec to skončilo u brejlí.Jak končila puberta dioptrie se stále zmenšovali a vidím dobře i bez nich.
asi je to jen věkem :)

kiko

Nic si z toho nedělej. Mně se horší zrak už od první třídy a i kdybych se zbláznila, tak mi nic nepomůže. Zastavit zhoršování očí nejde, ale věř mi, že půl dioptrie není žádná věda. Pokud se ti zrak už nezhorší, tak brýle asi nebudeš muset nosit. Pokud ano, nikdo netvrdí, že musíš nosit brýle. Můžeš nosit třeba kontaktní čočky a v dospělosti si můžeš vadu nechat odoperovat laserem.

www

Fundovanou odpověď dostaneš u tvého očního.

Dagmara1

Mám osobní zkušenost se zhoršováním zraku a musím říct, že jsem se obrátila na pomoc ve formě výživy pro oči. Již 3 měsíc užívám pravidelně každý den Ocutein Brillant, u kterého mi lékárnice řekla, že obsahuje nejvíce Luteinu ze všech výrobků na trhu. Od doby co užívám tento produkt, se mi podstatně zlepšil zrak a také jsem se zbavila štípání očí, které mě trápilo i u krátkého čtení.

Dagmara1

Mám osobní zkušenost se zhoršováním zraku a musím říct, že jsem se obrátil na pomoc ve formě výživy pro oči. Již 3 měsíc užívám pravidelně každý den Ocutein Brillant, u kterého mi lékárnice řekla, že obsahuje nejvíce Luteinu ze všech výrobků na trhu. Od doby co užívám tento produkt, se mi podstatně zlepšil zrak a také jsem se zbavil štípání očí, které mě trápilo i u krátkého čtení.