Avatar uživatele
Frantich

Zhoršení zraku v pubertě

Vždy jsem dobře viděl,ale ve 13 jsem rychle vyrostl (12cm za rok) a byl na prohlídce u doktorky a ta mi řekla,že vidím hůř na dálku-asi 0,25 dioptrie.Teď jsem byl po půlroce na prohlídce na očním a řekli mi,že mám 0,5 dioptrie.Brýle jsem nedostal,zatím se zrakem nemám problém.Jde nějak zastavit zhoršování nebo budu muset mít brýle?
Doplňuji:
*Právě že zeleninu jím pořád :( Miluju saláty,okurky,mrkev­..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? pokazdejinak před 3988 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Nedá se odhadnout, častokrát se zhoršování zraku zastaví samo, ale často se zrak zhoršuje s přibývajícím věkem. To však se zpravidla děje lidem o hodně starším.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pokazdejinak

mrkví zhoršování zraku nezastavíš :) nemá takový vliv, jak nám do hlavy tlučou rodiče :)

když máš dioptrie na dálku, znamená to, že máš lehce protáhlejší oční bulvu, ten ostrý obraz se tvoří PŘED sítnicí a na sítnici dopadají paprsky už zase trochu rozostřené… jestli jsi doteď viděl dobře, je tu možnost, že ti to dočasné zhoršení opravdu způsobil růst, že prostě ta oční bulva rychleji vyrostla do hloubky a chvilku to potrvá než se zase srovná dokulata

ale puberta je takové období, kdy se můžou „provalit“ různé problémy, které doteď jen spaly, takže se může stát, že tě brýle neminou a zrak se ti bude dál zhoršovat… bohužel to opravdu nemáš šanci nijak ovlivnit :/ vitamín A se sice dá získat z mrkve (ale pozor – tepelně zpracované!) ale pomáhá spíš proti šerosleposti a únavě očí – na dioptrie vliv nemá…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
verunka483

nic moc s tím dělat nemůžeš, možná je to genetické.
hlavně neseď tolik u počítače, televize atd a spíš choď ven ;) jez hodně zeleniny (mrkev) a ovoce..
uvidíš co ti řekne doktorka příště ;) teda snad to UVIDÍŠ :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
atom

Měl jsem stejný problém, dříve jsem měl 4 dioptrie.Začínalo to stejně jako u tebe a nakonec to skončilo u brejlí.Jak končila puberta dioptrie se stále zmenšovali a vidím dobře i bez nich.
asi je to jen věkem :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kiko

Nic si z toho nedělej. Mně se horší zrak už od první třídy a i kdybych se zbláznila, tak mi nic nepomůže. Zastavit zhoršování očí nejde, ale věř mi, že půl dioptrie není žádná věda. Pokud se ti zrak už nezhorší, tak brýle asi nebudeš muset nosit. Pokud ano, nikdo netvrdí, že musíš nosit brýle. Můžeš nosit třeba kontaktní čočky a v dospělosti si můžeš vadu nechat odoperovat laserem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Fundovanou odpověď dostaneš u tvého očního.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dagmara1

Mám osobní zkušenost se zhoršováním zraku a musím říct, že jsem se obrátila na pomoc ve formě výživy pro oči. Již 3 měsíc užívám pravidelně každý den Ocutein Brillant, u kterého mi lékárnice řekla, že obsahuje nejvíce Luteinu ze všech výrobků na trhu. Od doby co užívám tento produkt, se mi podstatně zlepšil zrak a také jsem se zbavila štípání očí, které mě trápilo i u krátkého čtení.

před 3520 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dagmara1

Mám osobní zkušenost se zhoršováním zraku a musím říct, že jsem se obrátil na pomoc ve formě výživy pro oči. Již 3 měsíc užívám pravidelně každý den Ocutein Brillant, u kterého mi lékárnice řekla, že obsahuje nejvíce Luteinu ze všech výrobků na trhu. Od doby co užívám tento produkt, se mi podstatně zlepšil zrak a také jsem se zbavil štípání očí, které mě trápilo i u krátkého čtení.

před 3520 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví