Zvědavý

Zemřel někdy nějaký kosmonaut ve vesmíru?

myslím tím že byl mrtvý ještě když byl mimo Zemi – ve vesmíru na mléčné nebo oběžné dráze..

Nejlepší odpověď
Pepa25

Přímo na oběžné dráze pravděpodobně jen posádka Sojuzu 11.

Citace: „The three crew of Soyuz 11 are the only humans to have died outside the Earth's atmos­phere.“ viz zdroj

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/So­yuz_11

Další odpovědi
Travis

O žádném nevím a ani se o žádném moc nepíše, pěkný přehled katastrof najdete na této stránce : http://www.ka­relpacner.cz/?str=hom­&id=75&n=smrt-sahla-mezi-kosmonauty

Shady

Vskutku celá řada Goauldů zemřela ve vesmíru.

Emefej

Doposud žádný kosmonaut na mléčné ani oběžné dráze nezahynul.

arygnoc

priamo počas letu nie.
pri pristávaní napr. posádka Sojuzu 11, raketoplánu Challenger (misia STS-51-L).
pri obidvoch pristániach kozmonauti/as­tronauti zahynuli po vstupe do atmosféry (takže už neboli vo vesmíre).

;-Q

bububabu

Nám za komunistů tvrdily že Gagarin, že zemřel ve vesmíru a jaký je to ruský hrdina. Ovšem až po revoluci vše vyšlo na jevo, že zahynul při obyčejném leteckém cvičení… Takže asi nikdo ještě ve vesmíru nezemřel.

Misirik

Možná ano ,ale určitě by to tajili.

Misirik

Možná ano ,ale určitě by to tajili.