Marketka13

Zelené potraviny-máte někdo zkušenosti?

Přemýšlím o vyzkoušení mladého ječmene a chlorelly. Ráda bych se dozvěděla, jaké zkušenosti máte vy. :)

Odpovědi
venkovan

Dobrý – dáváme to selátkům a potom na rožni jsou mňam.

Damiana

Nápoj ze zeleného ječmene jsem zkusila – ne sice pravidelně, ale občas si dám. Doporučuji ředit s kvalitní pomerančovou šťávou a podávat s ledem. S chlorellou zkušenost nemám, ale ochutnala jsem spirulinu. Není to žádný gurmet zážitek, ale změna občas neuškodí.
http://www.an­desspirulina.cz/in­formace-o-spiruline/proc-uzivat-spirulinu/

honza19hk

„zelené“ potraviny..Tak na to je expert Tesco.

Kulajda

Ty názvy zní docela hrozně :D proč by se vůbec měly tyto serepetičky jíst? v čem to pomáhá? :)

Angelus

Já chlorellu i ječmen užívám už asi rok a zatím si nemůžu stěžovat a chválím ho kudy chodím. Je ale potřeba si dát pozor na kvalitu. Ty kvalitnější stojí kolem 900 zato ty srajdy kolem 400. Víc se o tom můžeš dočíst tady (tam nakupuju já): http://greenfit.cz

Grados

Já používám ječmen z www.supervyziva.cz má dobrou chut a cena je taky zajímavá. Beru ho více než rok a nebyl jsem od té doby nemocný, tak asi funguje. Na druhou stranu je pravda, že jsem měnil životosprávu ve více bodech, než je v zelených potravinách.

Jurek

Já jsem začal chlorelu a jecmen brát cca před 7 mi měsíci a musím říct, že cítím velký rozdíl, zlepšení, nejsem tolik unavený, mám víc síly, lepší náladu, nebyl jsem nemocný, i jisté problémy, které jsem měl zmizely.

Xenka

Fakt to tak pomáhá? a je rozdíl od koho to koupím nebo ne? Kde to kupuješ, jestli se mohu zeptat?

Jurek

No já jsem si na vlastní kůži zažil, že v tom rozdíl je. Dřív jsem to kupoval od GW a pak jsem přešel podle rady známého na Punturu. A poznal jsem teda velký rozdíl. Už jsem si říkal,že to ani nemá cenu brát,že to nepomáhá, ale od té Puntury mě to pomohlo opravdu hodně.

Xenka

Joo? A ta Puntura je co? Kde se to dá sehnat? Nemám s tím zkušenosti, tak se ptám, promin.
Jako, že to od, jak rikas GW, nepomahalo jo ?

Jurek

No je v tom daleko vce rozdílů no.. farmaceutické lahvičky, sleva na sety, objednání přimo z webovek, ale HLAVNĚ je to daleko kvalitnější, tudíš učinější. Webo esi teda chceš tak je tady www.puntura.eu

Xenka

zajímavé, tak moc děkuji za tvé cenné rady. Dívám se na to a pročítám, zkusím si asi něco objednat, at to tedy vyzkouším a mohu sama posoudit.

Jurek

No to bude nejlepší, sama zkus a pak poznáš. Pak můžeš napsat, zda ti to pomohlo 🙂

Marketka13

K čemu slouží? Úplně vyčistí tvé tělo, střeva-tzn čistí organizmus, povzbudí metabolizmus .. pomáhájí na ekzémy, opary a je to prevence proti rakovině tlustého střeva. Zejména mladý ječmen působí proti překyselení organismu, zlepšuje trávení..
Jen tak nějaký bacil by tě neměl dostat do postele :)

Marketka13

honza19hk: Máte pravdu Tesco je na „zelené“ potraviny odborník, taky bych tam zeleninu nikdy nekoupila, ale já mám na mysli trošku něco jiného :)

Damiana:Já právě přemýšlím o vyzkoušení. Firma zelené zdravicko doporucuje mladý ječmen a chlorellu užívat dohromady. Často trpím na překyselení, pálení žáhy atd. a toto by prý mělo pomoci.

Lidaa11

Ahoj, na doporučení jsem též vyzkoušela obojí dohromady a pomohlo mi to. Cítím se lépe, žáha mě nepálí a mám i dost energie .. Já jsem každopádně ráda, že jsem vyzkoušela a asi jen tak nepřestanu. A co se týče tesca, to je případ sám o sobě :D