tolca

Zdravím všechny matematiky, potřeboval bych se propočítat tímto příkladem aniž bych použil logaritmy.

(2 na druhou lomeno 3 na druhou) celá závorka na Xtou krát druhá (závorka 3 na třetí lomeno 2 na třetí) celá závorka na x-1 = 2 lomeno 3
Díky moc.

Nejlepší odpověď
mosoj

Žádné logaritmy nepotřebuješ, stačí umět počítat s mocninami a závorkami a znát binomické vzorce.
http://www.go­ogle.cz/search?sou­rceid=navclien­t&aq=0h&oq=&hl=cs&i­e=UTF-8&rlz=1T4GGHP­_csCZ434CZ435&q=pra­vidla+pro+moc­niny

Další odpovědi
Kanovka

ahoj takže:
(2/3)na 2× krát (2/3)na (3–3×)=(2/3)
2×+3–3×=1
x=2