Lesanek

Je třetí strana totéž, co třetí osoba? Poradí někdo?

Zdravím vespolek, zajímá mne, zda třetí strana je totéž co třetí osoba. Poradí někdo?

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Nejlepší odpověď
autacek

Ano i ne. Záleží na kontextu a v právu je to věc mnohdy rozdílná.

Další odpovědi
led

Nebudem sa zaoberať prísne právnym vzťahom a formuláciou, ale významom vety bez ohľadu na zákon.
Nie, tretia strana je strana, ktorá sa nezúčastňuje priamo v danom vzťahu dvoch strán, ale môže skrytým , prípadne otvoreným spôsobom nadržiavať alebo dokonca podporovať niektorú zo zúčastnených strán, alebo aj striedať spriaznenosť a podporu raz jednej, raz druhej z týchto dvoch strán.

Väčšinou dve strany sú v nejakom vzájomnom vzťahu a tá tretia sa len prizerá a zbiera výhry. napríklad Kde sa dvaja bijú, tretí vyhráva, na športovom zápase dve strany bojovníkov aj s ich fanúšikmi medzi divákmi a skupina divákov nenadržujúca výhradne niektorú zo strán, ale pokrikmi povzbudzuje raz tú raz onú stranu. V prípade obchodu v priamom vzťahu sú zákazník – predajca a štát ako tretia strana zbiera dane z príjmu obchodu

Tw!st

Ano, ale třetí strana může být narozdíl od osoby například firma nebo organizace.