Bublinnka

Zbláznil se vám někdy antivir?

Dneska se mi stala taková věc. Při spuštění internetového prohlížeče mi avast hlásil: zablokován nebezpečný malware, trojský kůň,…
Nešla načíst žádná stránka, pořád to odkazovalo na domovskou stránku.
Tak jsem spustila test a našlo mi to přes 900 hrozeb!!!
Všechny přesunula do truhly. Pak jsem zjistila že mi nejdou spustit některé programy (word nebo webová kamera). Tak jsem ty viry znovu zkontrolovala ve virové truhle a výsledek = žádný virus!
Obnovila jsem je a zase vše funguje normálně.
Mám Avast 6 Free. Stalo se vám to někdy?
Měla jsem Avast i na starém PC ale tohle se mi teda stalo poprvé.

Nejlepší odpověď
Pájo

Nic takového se mi zatím nestalo.
Jen neustále mažu sledovací cookies!

Další odpovědi
Terryle

Mně jednou spustilo planej poplach AVG – našlo mi údajnýho trojana v anglickým slovníku, kterej jsem bez problémů používala roky. Slovník chudák putoval do trezoru a „vira“ jsem si vygooglila – teprve pak se zjistilo, že to byl planej poplach. Pomohlo tuším mimořádně aktualizovat databázi, pak už to „virus“ nedetekovalo.

bolak

To je prostě Avast :)

Nevím co ti na to mám říct, ale připomnělo mi to přepis jednoho telefonátu z IT hotline:

Zákazník: “Dobrý den, mám nainstalovaný Windows XP.“
Hotline : “OK.“
Zákazník: “Počítač mi nefunguje.“
Hotline : “Ano, to už jste říkal…“

Georgo2010

Pravděpodobně byla chyba ve virové bázi a následné detekci Avastu. Vzpomínám si, že jsem kdysi instaloval známému tehdy aktuální verzi antiviru (domácí připojení na internet zatím nebylo tak rozšířené) a při někkolikahodinovém skenování zjistil přes 1000 virů, převážně v dokumentech ze školy; brali jsme to spíše s nadsázkou, na jakém počtu virů se zastaví AV skener. Mě osobně se stal spíše opak, nebezpečný malware nebyl detekovatelný žádným AV a bylo jej nutné odstranit ručně přes speciální nástroj.
Nicméně, blahopřeji k praktickým zkušenostem s planým poplachem, vždy buďte obezřetná v případě nálezu viru. Doporučuji použít i jiný antivirový doplněk (např. ClamAV, IObit Malware Fighter, MS Removal Tool KB 890830, Eset online scanner apod.) a porovnat výsledky, příp.kontaktovat autora/distributora programu.

kapka

Bolaku, mně jdou win xp krásně už několik let. Ale vtip dobrej, já si tam dosadím win 7. Podělalo se mi tam to heslo k účtu správce. Už dva lidi, co se v pc vyznají mi řekli, že se to stát může, že to je jen stroj. To si myslím i já, že to je jen taková chytřejší hloupá mašina.