Blecha

závisí spotřeba na hlasitosti ?

Když si pustím rádio naplno, má pak větší spotřebu energie?

Nejlepší odpověď
GangstaHelper

Jasně. Ale ne zrovna přímou úměrností.

Další odpovědi
anonym

Samozřejmě.Auto, když mu „šlápneš na krk“,taky víc žere. A pod.

led

Ano, zvýšená hlasitosť = zvýšená spotreba

aj ty keď kričíš sa skôr unavíš než keď normálne rozprávaš… 😁

Wolf_Net

Ano. Poněvadž když otáčíš (byť jen pomyslně na ovladači) hlasitostí, tak vlastně zvyšuješ napětí nejen na kabelech, ale „vybuzuje“ se i zesilovač + reproduktory, který musí podávat vyšší výkon a tím více „žere“ ale není to zas tak strašné, pokud tedy neplánuješ na Strahově koncert. No a nejvíce to „žere“ když se Ti povede hlasitostí „vybudit“ sousedy.