RQLM

Zateplení sklepa, resp. prochladání místnosti nad sklepem

V místnosti, která je vystavěna nad sklepem, značně prochladá podlaha. Sklep během zimy nepromrzá, teplota se drží těsně nad nulou. Sklep je vysoký cca 1,90 m, z toho 1,7 m je pod úrovní země. Moje otázky jsou:

  1. kdybychom strop sklepa obložili polystyrenem, zabrání to prochladání podlahy v místnosti nad ním?
  2. kdybychom obložili všechny stěny a strop ve sklepě, dala by se zde očekávat vyšší teplota? (žádné topení ani nic podobného sem není zavedené)

Pokud budou potřeba další údaje, doplním otázku. Děkuji.

Nejlepší odpověď
cukrar

1), jistě dejte EPS 70Z (F) 10 cm a lepit lepidlem, povrch jen omalujete…

  1. na studenou stěnu dejte jen pruh u stropu 50cm

ICQ 55180641
stačí?

Další odpovědi
Drap

Zateplovat celý sklep nemá smysl. Strop, popřípadě kousek pod něj. Určitě to pomůže. Záleží také na síle polysstyrenu.