afu

Jak zateplit podlahu?

Dobrý den, koupili jsme starší RD, podlahy mají tuto skladbu: 15cm beton, asfalt.lepenka, 2cm beton, a na tom klasická laminátová plovoucí podlaha (pokládaná cca v roce 1995).

Od podlahy je dost cítit chlad, proto uvažuji o položení 5cm roštu z dřevěných hranolků, vyplnit izolací, a na rošty dát podlahové palubky (28 nebo 40mm).

Potřeboval bych poradit:

1)jaká izolace je v tomto případě nejvhodnější (čedičová vata, skelná vata, polystyren, izolace z ovčí vlny, konopná izolace…)

2)je nutno plovoucí podlahu odstaňovat, nebo mohu rošt a izolaci položit přímo na ní?
Doplňuji:
Můj dotaz byl špatně pochopen, proto zdůrazňuji:
jaká je nejvhodnější izolace do DŘEVĚNÉ PODLAHY NA ROŠTU? (nikoli plovoucí)

Nejlepší odpověď
Drap

Plovoucí podlahu bych odstranil, jde to snadno . Jako izolaci doporučuji polystyrén. Lze to udělat i bez roštu, zřejmě to i lépe izoluje. Naskládat polystyrén, na něj OSB desky a na ně plovoučku.

Další odpovědi
honza19hk

jen doplním, že nejlepší je na to extrudovaný polystyren,je tvrdší a pevnější.

gepik

Projdi si třeba tohle forum, připadně se zeptej. Je tu spousta odbornějších a ruznějších rad a poradců. Ať se správně rozhodneš. http://www.du­machalupa.cz/fo­rum/stavba.php

cukrar

afu, co lze tak odstranit a nahradit izolací. Doporučuji EPS 100Z v maximální síle co dovoluje rozměr. (10cm a více), Navrch dáte roznášecí desky OSB (QSB) 2×15cm slepené a sešroubovaníé k sobě.
Povrch podlahy je na Vás.
XPS je sice pevnější, ale několikanásobně dražší!!

Doplňuji:
do roštu použijte vatu Isover UNI, ale Váš postup není dobré řešení..