N

Záruka u reklamovaného dílu

Dobrý den,reklamovala jsem u kočáru prasklý díl,vymenili mi ho za nový.Záruka na celý kočár již prošla,vyměněný díl je rok starý a opět praskl,mám ještě nárok reklamovat ho?

Nejlepší odpověď
P.T.

To se raději obraťte na www.sos.cz, tam vám kvalifikovaně poradí. Já mám za to,že by se to ještě mělo dát reklamovat.

Další odpovědi
Hlada

Myslím, že kombinujete dvě záruční doby. Jedna je na nový výrobek, druhá na pozáruční opravu. Jestliže byl kočárek opravovaný v záruční době nového výrobku, tak se záruka prodlužuje jen o dobu opravy. Záruku na opravu nebo na náhradní díl nemáte.

Michal Kole

Má zato, že záruka na opravu je 6 měsíců, ale jestli to je na práci nebo na materiál to nevím.

Každopádně zajímavý a praktický dotaz

baghira

Oprava může být posuzovaná jako celek, pak je záruka 3 měsíce na práci a 3 měsíce na materiál, a nebo může být rozdělená na dvě části – nákup ND a jeho montáž. Pak by byla záruka 3 měsíce na práci a 24 měsíců na náhradní díl.
Jestli to má být posuzované tak nebo onak, na to neumím odpovědět, to záleží na spoustě věcí.

jmhad

Ano,záruka se prodlužuje jen o dobu reklamace, kdy byla věc opravována.Pak skončí.