Autista

Zapisujou se do rybářské povolenky i neušlechtilé ryby, pokud si je chci ponechat?

Např. Když chytím parmu, z jakéhokoli důvodu bych si jí chtěl ponechat,je to můj první úlovek za den, musím ho zapsat do r. povolenky? Nebo takhle zapisují se do r. povolenky i ryby nevyjmenované, které nemají míru? V řádu je to dosti chaoticky sepsané tak se ptám. Dobře ale pokud se tam musejí psát všechny to tam jako musim zapsat každou plotičku a každé slunéčko co chytím? To mě přijde trochu jebn***.

Odpovědi
Emefej

V řádu ti není chaoticky napsané. Cituji „Osoba provádějící lov je povinna řádně zapisovat do oddílu II. povolenky údaje o ulovených a přisvojených rybách.“

Taky se tam píše o lovné míře parmy – 40 cm.

Grabca

Ano, zapisují, ale neudává se u nich délka a hmotnost jednotlivého kusu, ale jen druh ryby, počet kusů a součet jejich hmotností