založení živnosti, daně

založení živnosti to bych ještě chápal jedna se o živnost volnou "Zpracování dřeva "jak je to ale s placením daně, musim se stát platcem DPH ? je rozumne oslovit daňového poradce ? nebo je to jednoduche učetnictví

Odpovědi
LuciJe

DPH platit nemusíte, dokud nedosáhnete obratu nad 1.000.000 Kč ročně. Budete ale muset platit daň z příjmu. Účetnictví vést nemusíte, pouze tzv. daňovou evidenci, avšak pokud problematice nerozumíte, daňový poradce pro Vás může být dobrým řešením.