načelník

Co potřebuji k otevření hospůdky ve vlastním domě? Děkuji za odpověd.

Nemám ŽL ani praxi, jak je to s odpovědným zástupcem, hygienou a přihlášením provozovny.

Nejlepší odpověď
kropitko

Hostinská činnost je podle živnostenského zákona (příloha č. 1) živností řemeslnou a je nutné pro tuto činnost získat živnostenský list. Vzhledem k tomu, že se nejedná o živnost volnou, je nutné kromě všeobecných podmínek (min. 18 let, způsobilost k právním úkonům, bezúhonnost, bez daňových nedoplatků) splnit i požadavky na odbornou způsobilost dle §21 (např. výučním listem v oboru, maturitním vysvědčením v oboru atd.), praxi v oboru a způsobilost pro práci s potravinami, která se doloží platným zdravotním průkazem. Zároveň mu život ztěžují překážky pro provozování živnosti.

Pokud fyzická osoba nemá požadované vzdělání, lze předepsané doklady o odborné způsobilosti nahradit podle §22 vzděláním v příbuzném oboru, rekvalifikačním kurzem nebo kvalifikační zkouškou a k tomu vždy dokladem o vykonání praxe.

Podnikat v oboru hostinská činnost však může i ta fyzická osoba, která nesplňuje odbornou způsobilost. Musí však ustanovit za sebe odpovědného zástupce, který podmínky pro založení této živnosti splňuje. Za právnickou osobu prokazuje splnění odborné způsobilosti odpovědný zástupce.

podmínky na zřízení provozovny hledám(nebo najde někdo jiný)

Další odpovědi
standa

Nejsem si jist, že se na tomto místě dozvíte VŠECHNY potřebné informace (rozsah smysluplné informace je nejspíš nad rámec formátu tohoto serveru)…, takže odkazuji na návštěvu živnostenského úřadu, kde vám poskytnou komplexní poradenství.

btw. návštěvě živnost.úřadu byste se stejně nevyhnul

Níže ve zdroji odkazuji na užitečné informace, tak se před návštěvou ŽÚ inspirujte…

Zdroj: http://www.bu­sinessinfo.cz/cz/cla­nek/orientace-v-pravnich-ukonech/zivnosti-opu/1000818/46123/