Georgo2010

Je výhodnější volnou živnost přerušit nebo zrušit, pokud aktivně nepodnikám?

Nejlepší odpověď
anonym

Nedoporučuji živnost rovnou rušit. Přerušení jako takové Vám dává čas, abyste mohl situaci řádně promyslet, případně činnost obnovit, nebo skutečně zrušit. Přímé zrušení už Vám nedává žádný manipulační prostor. V Případě zájmu o obnovení činnosti si celou úřední mašinérií projdete kompletně znovu.

Další odpovědi
Hlada

Přerušit. Z přerušené živnosti nevznikají žádné další povinnosti vůči úřadů, je možnost živnost obnovit. Při zrušení živnosti je potřeba uzavřít účetnictví, dodanit zásoby a pohledávky a to může být složitější.

Vseznalek88

Dnes jde již živnost přerušit na libovolně dlouhou dobu, takže dle mého názoru je lepší jen přerušit – podnikat pak můžeš zase začít ze dne na den.
Když živnost zrušíš a v budoucnu budeš chtít zase začít podnikat bude to pár dní trvat, bude to stát určitě nějakou tu tisícikorunu a budeš muset slítat víc institucí.
Ačkoli nám slibujou, že založení nových živností zjednodušší tak, že je založíš na jediném místě a okamžitě… Jednou možná ano..ale zatím se mi jeví lepší přerušit…

Mapel

Pokud nejsem plně rohodnut, že už nebudu podnikat, tak přerušit.

arygnoc

rozhodne iba prerušiť.