Venca1234

Kde založit provozovnu?

Napřed bych chtěl poděkovat za zodpovězení mé první otázky, zároveň upřesním druhou.
Jsem student, trvalé bydliště mám u rodičů na druhé straně republiky, bydlím v pronájmu a velmi často se stěhuji. Kde si mám dát provozovnu? Hodlám podnikat v opravách telefonů, se zákazníkem bych si domluvil schůzku, popřípadě bych si telefon vyzvedl u něj, takže styk se zákazníkem v provozovně by byl nulový. Popřípadě jak lehce se dá adresa provozovny změnit popř zrušit úplně (přes prázdniny)? Děkuji

Odpovědi
hapiky

Kromě založení živnosti máš ještě povinnost registrace na příslušném FÚ.
Můžeš svoji činnost (živnost) také kdykoliv přerušit, tudíž nepřiznávat daně.

Hlada

Není žádná správná doba k založení živnosti. Na konci října se daně nedělají. Daň z příjmu se platí po podání daňového přiznání. Doporučuju seznámit se se základními zákony.
Jestli nemáš skutečnou provozovnu pro styk se zákazníky, tak si ji nahlaš u rodičů, kde nejspíš máš trvalý pobyt.

elkon

Adresu provozovny si dej do místa trvalého bydliště.

ivzez

Nevím, jestli právě Vy provozovnu potřebujete,
jestli je pro Vaše podnikání nutná.

Ale obecně byste měl provozovnu založit tam, kde budete provozovat
činnost, tam, mohou chodit Vaši zákazníci.

Provozovna ve vzdáleném místě trvalého pobytu
by toto podle mne nesplňovala.