Sarrow

Zákon o dětské pornografii…

Dejme tomu, že by se na internetu objevili obrázky nahé, dosud nezletilé herečky, které z těchto forem jsou protizákonné?

  • Fotomontáž
  • Realistická kresba (akt), pokud by někdo dokázal ručně zachytit věrnou podobu těla oné osoby, nebo by k jejímu ztvárnění místo předlohy použil vlastní fantazii…

Pokud je akt skutečně legální, pak by někdo mohl jen skutečnou fotografii poupravil ve Photoshopu, aby jako kresba vypadala… (nemluvě o videu)

Sledování a sdílení pornografie je snad po celém světě legální od 18 let.

Ale pokud by například v Číně, (kde je sex legální od 13 let) přihlížela jedna či více plnoletých osob styku mezi osobami mladšími 18 let, pak se nejedná o trestný čin?
Doplňuji:
To je zase jiná otázka, definice umění…
Jaký akt lze považovat za umění?

Pokud je tedy tělo nezletilé znázorněno tak, že jej můžeme považovat za umění (ať už v jakékoliv intimní míře), pak jej může autor bez problémů šířit veřejností? Skutečnost je taková, že to tak opravdu je…

No, asi to už nechám na pokoji :D

Nejlepší odpověď
anonym

Já bych hlavně uvažovala tím směrem, že akt (umělecké ztvárnění nahého lidského těla) není pornografie!
P.S. Na co dívají v Číně a kolik jich u toho je a v jakém věku, to mi je celkem jedno.
Doplňuji:
Při prohlížení foteček na mimibazaru tě napadá, že se jedná o akt nebo pornografii?
Paragraf o pornorgrafii, definici pornografie a zákonné i nezákonné formy šíření pornografie si prostuduj, je to celkem jasně stanovené. Nevím zda hledáš mezery, obhajobu nebo o co vlastně jde.