Ultra adela1

Proč se šídlům a vážkám říká „helikoptéry“?

Odpovědi
Kepler

Vypadají podobně a mají podobný způsob letu. Umí se i vznášet na místě, jen nevím, jestli umí i couvat. Jo, a nepotřebují letiště.

mosoj

Zeptej se toho od koho jsi to slyšel. Je mně 74 let a v životě jsem vážku takto pojmenovat neslyšel. Nicméně jde pouze o podobnost vizuální, nikoliv o podobný mechanismus létání.
Mimochodem, nevíš proč se ježkovi říká bodlina?

Edison

Zkus je někdy poslouchat…

Kelt

Nejsem si jistý, zda to nebylo použito v nějaké knížce od Sekory, nebo v nějaké jiné knížce, kde autor popisuje děj u rybníka. Já si pamatuji, že jsem šel se švagrem na procházku k rybníku někde u Banské Bystrice a tam jsem s úžasem pozoroval jak vážky létají a opravdu mi připomínaly helikoptéry svým letem.