darlin

Zajímalo by me zda prát nové povlečení na postel před použitím.Je koupeno v Ikee.Děkuji

Nejlepší odpověď
www

A proč prát? Lidská ruka se toho nedotkla a materiál musí splňoval hygienická kriteria! Jedině, pokud chceš, aby to vonělo.

Další odpovědi
tom004

Ať je zakoupeno v jakémkoliv obchodě,doporučuje se ho vždy před pooužitím vyprat.Výrobci látky ošetřují chemickými prostředky,které zabraňují,při delším skladování,vzniku různých organismů a napadání hmyzem.

janesis

Já všechno nové vždy nejdříve vyperu i oblečení..Nevím jak vy, ale mě se daleko lépe spí v povlečení voňavém po aviváži než chemií:)))

dědapetr

Prát,protože to povlečení změkne nové látky jsou škrobené aby se snima lepši pracovalo při výrobě.

hanulka11

Já bych ho osobně vyprala ,mě vadí ty apretury.

venkovan

Vyprat, ale výpustnou hadici z pračky dát do nějaké nádoby. Co kdyby se povlečení při praní rozpustilo, tak nebude co reklamovat.

Cizecek.M

Já teda nevím, ale já veškerý bytový textil a vlastně nejen bytový, ale všechen textil před prvním použitím vždy peru. A kor u bytového textilu, ten se praním zjemní.

Vercule

No, jasný… já bytový textil i žehlím :) Pak mám jistotu, že třeba ručníky jsou dokonale čistý.

Markyyx

Ať už koupíš povlečení u Matějovskýho (http://www.ma­tejovsky-povleceni.cz/), Stanexu (https://www.sta­nex.cz/) nebo právě v Ikee, vždy bych ho vyprala! Při výrobě se používají různé přípravky pro lepší práci s materiálem a pro někoho citlivějšího by to mohl být problém. Navíc po vyprání je povlečení měkčí a pohodlnější… Nejde tedy ani tak o výrobce, jako spíš o nějakou hygienu…

korneus

Každopádně vyprat…
Za prvé těprve po prvním vyprání se látka zatáhne a pěkně začne sát pot a o hygieně ani nemluvím. Pokuď chcete další informace o údržbě povlečení a jak se k němu chovat aby dlouho vydrželo tak na vaseloznipradlo.cz , naleznete vše co potřebujete. Tedy kromě krásného a levného povlečení 🙂