Avatar uživatele
darlin

Zajímalo by me zda prát nové povlečení na postel před použitím.Je koupeno v Ikee.Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? tom004, dědapetr před 4721 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

A proč prát? Lidská ruka se toho nedotkla a materiál musí splňoval hygienická kriteria! Jedině, pokud chceš, aby to vonělo.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Ať je zakoupeno v jakémkoliv obchodě,doporučuje se ho vždy před pooužitím vyprat.Výrobci látky ošetřují chemickými prostředky,které zabraňují,při delším skladování,vzniku různých organismů a napadání hmyzem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
janesis

Já všechno nové vždy nejdříve vyperu i oblečení..Nevím jak vy, ale mě se daleko lépe spí v povlečení voňavém po aviváži než chemií:)))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Prát,protože to povlečení změkne nové látky jsou škrobené aby se snima lepši pracovalo při výrobě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Já bych ho osobně vyprala ,mě vadí ty apretury.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Vyprat, ale výpustnou hadici z pračky dát do nějaké nádoby. Co kdyby se povlečení při praní rozpustilo, tak nebude co reklamovat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Cizecek.M

Já teda nevím, ale já veškerý bytový textil a vlastně nejen bytový, ale všechen textil před prvním použitím vždy peru. A kor u bytového textilu, ten se praním zjemní.

Avatar uživatele
Vercule

No, jasný… já bytový textil i žehlím :) Pak mám jistotu, že třeba ručníky jsou dokonale čistý.

Avatar uživatele
Markyyx

Ať už koupíš povlečení u Matějovskýho (http://www.ma­tejovsky-povleceni.cz/), Stanexu (https://www.sta­nex.cz/) nebo právě v Ikee, vždy bych ho vyprala! Při výrobě se používají různé přípravky pro lepší práci s materiálem a pro někoho citlivějšího by to mohl být problém. Navíc po vyprání je povlečení měkčí a pohodlnější… Nejde tedy ani tak o výrobce, jako spíš o nějakou hygienu…

před 2765 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
korneus

Každopádně vyprat…
Za prvé těprve po prvním vyprání se látka zatáhne a pěkně začne sát pot a o hygieně ani nemluvím. Pokuď chcete další informace o údržbě povlečení a jak se k němu chovat aby dlouho vydrželo tak na vaseloznipradlo.cz , naleznete vše co potřebujete. Tedy kromě krásného a levného povlečení 🙂

před 4429 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví