Betulka

Zajímalo by mě, jakou příčinu mají mykózy a záněty v intimních partiích a jak se preventovat, případně jak je léčit?

kvasinky, mykóza, zánět, prevence, léčba

Odpovědi
Drap

kvasinky milují teplé a vlhké prostředí, proto se nelze divit, když se namnoží.

Alesh

Hele, to může být různé. Ale v podstatě jde o narušení rovnováhy v těle, resp. imunity. Pokud tělo funguje, jak má, nic tebou zmiňovaného nemá šanci.
Hodně se to točí kolem životosprávy. Základem je eliminace cukrů ve stravě, dále i bílé mouky a škrobu. Dále je dobré posilovat mikrobiom, tedy chce to jíst dostatek zeleniny, vlákniny, zakysaných potravin a dostatečně pít. Určitě není nezbytné to nějak hrotit, zkrátka postupně pozměnit nějaké ty špatné stravovací návyky a to tělo postupně zareaguje. Určitě je žádoucí vyhýbat se stresům, dostatečně spát. A taky to chce sportovat. No, a super na posílení imunity je otužování.

paul1

Návod, jak léčit a další je tady:

Zdroj: https://zdravi­.euro.cz/leky/my­koza-intimni-oblast-priznaky-lecba/

Ametyst

Škodí přehnaná hygiena s použitím agresivních tekutých mýdel.

BarunkaKar

Já tady ty problémy znám, je to strašně nepříjemné a né vždycky ta úprava životosprávy funguje hned, je to běh na dlouhou trať. Já jsem začala před nějakou dobou používat speciální emulzi pro intimní hygienu, která je právě určená na vaginální mykózy a záněty a dost mi to pomohlo. Jmenuje se to Herbalon s kaštanem a rozmarýnem. Tady ty přípravky můžeš koupit volně v lékárně nebo na netu. Třeba: https://www.pi­lulka.cz/herba­lon-s-kastanem-a-rozmarynem-200g?gclid=Cj­0KCQiAkMGcBhCSA­RIsAIW6d0DhnDhVoF­gyX_IXDEq1IPM16thA­GlcITv6vnY7QWR02m­TcbTSdW_cYaAtR-EALw_wcB

Cizecek.M

Já jsem s mykozou bojovala fakt dlouho… jsou to proste kvasinky a je pravda, ze ty nemají rády cukr, cili sladkosti omezit, no. Jinak na problémy mi pomohl herbalon. Oni mají skvělou tu intimní hygienu. A mají i pro mimi.

Derrynka

Na Herbalon jsem se dívala a oni mají více druhů té intimní hygieny. Vy používáte jakou? Jako myslím jaká je vhodná na ty kvasinky? A nevrací se ti ty mykozy?

Cizecek.M

Ahoj, tak to je super ten herbalon s kaštanem a rozmarýnem :) Ten je na ty mykozy super. A až se ti vaginální prostředí upraví, tak je super i jako prevence. Je to šetrná péče, co opravdu na problémy pomáhá :)

Darcy

hygiena přiměřená, žádné vymývaní které škodí i dobrým bakteriím, méně cukru v stravě, taky je potřebné preléčit i partnera.. Taky to zpouštějí některé léky hlavně ATB. Dlouhodobě neléčená mykoza a záněty odborně – bez lékařského dozoru a řádných léků – může mít následky a ohrožuje plodnost .
Základ je jít ke gynekologovi, léky brát načas.
A jestli holduješ erotickým hráčkám, dodržuje čistotu 😁👌🏻

Michala11

Omezte sacharidy, ale hlavně se poraďte s lékařem

Schluker

To mi pripomina jedem vtip: vite proc maji zeny vaginalni mykozu? Aby taky vedely jaky to je, zit s podrazdenou pi*ou! 😅 tak a ted me muzete ukamenovat…