annas

Zajímá mě, co způsobuje na poušti pokles nočních teplot?

Nejlepší odpověď
vagra

Přes den je poušť, nad níž bývá málo oblačnosti, vystavena velkému množství slunečního záření. Kvůli řídké vegetaci se země ohřívá rychleji a dosahuje teplot až 58 stupňů Celsia.
V noci je účinek opačný. Jakmile slunce zapadne, kombinace holé země a bezmračné oblohy znamená, že nic nebrání úniku nahromaděného tepla, a teplota proto prudce klesne, někdy i pod bod mrazu.

Zdroj: http://www.vy­ber.cz/otazni­ky/?odpoved=40

Další odpovědi
Děda Louda

Pravděpodobně se na noc schovává sluníčko. Svědčí o tom mimo jiné i to, že je v noci tma.

speedy111

neni tam rostlinstvo ,aby zabranilo proudeni vetru -kdyz je horky pisek tak se zveda vzduch tak pod nej se tlaci ten studený a písek rychle vychladne,,,,kdyz tam sviti slunce tak se rychle zahreje a kdyz tam slunce nesviti tak se rychle ochladi

Zdroj: teorie