Avatar uživatele
anonym

Zadržení ŘP a lhůta na vyřízení.

Dobrý den.Byl mi neoprávněně zadržen ŘP za údajnou jízdu pod vlivem omamných látek. Mohu žádat o vrácení pokud se nevyjádří do dané 30 denní lhůty. Pokud ne, jak dlouho obvykle trvá tato procedura(rozbor krve a jeho následné přehodnocení soudním znalcem a následné rozhodnutí). Řidičák potřebuji pro výkon zaměstnání a nerad bych aby mi po třech měsících vrátili s omluvou řidičák, ale já byl už bez práce. Pokud taková situace nastane, mám někde odvolání?
Mnohokrát děkuji.
Pexa

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5026 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
standa

Na uvedené skutečnosti se vztahují například ustanovení §§ 118b, 118c zákona o silničním provozu (viz zdroj)

Zde jsou uvedeny jednak:

  1. konkrétní lhůty
  • např. do 5 dní musí být zahájeno řízení, na základě kterého může být a nemusí být ŘP zadržen až do doby pravomocného rozhodnutí o přestupku či trestném činu…)
  1. nebo obecné lhůty typu „bez zbytečného odkladu“
  • kdy je oznámeno zadržení ŘP nebo vrácení ap.

Žádná 30-ti denní lhůta neexistuje.

Ale vy se můžete samozřejmě domáhat svých práv a žádat o podání vysvětlení, jak se ´věci´ ve vašem konkrétním případě mají.

Žádost adresujte obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností, v jehož územním obvodu k zadržení řidičského průkazu došlo… a zde pak běží lhůta 30 dní pro vyřízení žádosti.

Doporučení:
Zajděte si osobně na úřad a přeptejte se…, informaci dostanete ihned.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/silnicni-provoz/cast1h3d3­.aspx

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek