xxxx

Žádost o ruku

Kdy požádá snoubenec rodiče snoubenky o ruku?

Odpovědi
Nuk nuk

Být snoubencem, tak rodiče bych o ruku nežádala, spíš bych je požádala o ruku jejich dcery – snoubenky. Ale tak to je jen na okraj, Vaší otázce rozumím.

V dnešní době už se to moc nedělá, takže i ta praxe je asi dost různá. Většinou se to dělá při příležitosti nějaké návštěvy u rodičů, která může, ale v dnešní době snad už ani nemusí, být připravená za tímto účelem.Dříve nosili snoubenci maminkám snoubenek květiny a při té příležitosti rodiče o ruku požádali.

Mám ale dojem, že dnes je to už dost staromódní záležitost. Většina párů spolu před svatbou už leta žije a nějaké žádání o ruku už tedy nemá smysl. A i u těch málo, kteří spolu nežijí to obvykle končí tím, že snoubenka doma řekne, že se budou se svým vyvoleným brát a tím to hasne.