seraphico

Žádali jste rodiče či otce své vyvolené o požehnání?

Myslíte si, že už je tato tradice pasé, nebo by se měla dodržovat?

Nejlepší odpověď
Kepler

O požehnání ne, to může jen kněz, ale dal jsem své budoucí tchyni kytku a budoucímu tchánovi jsem sdělil, že si chci jeho dceru vzít. Pokud tedy nebude mít něco proti.
Rozhodně by budoucí partner měl být představen. Jinak je to sprosté vůči rodičům.

Další odpovědi
elkon

Jsem ateista, takové ptákoviny jdou mimo mě. Pouze jsme sdělili rodičům, že se budeme brát.

Pepa25

Samozřejmě. Přijel jsem jako ženich do domu nevěsty a před odjezdem na svatební obřad do kostela jsme dostali požehnání od rodičů.

Dochy

Kepler „O požehnání ne, to může jen kněz,“
Mýlíš se, požehnat může kdokoli komukoli (smysl to má jen u věřících). Jen od kněze to má … trochu jinou váhu 😉 jelikož se tak nějak předpokládá že kněz je bohu blíže.