123Anonym123

Za měsíc mám jít na prohlídku ve 13 letech, při níž se každý lékař prý kouká na pohlaví a na konečník. Je to pravda?

Za měsíc mám jít na 13 letou prohlídku každý lékař se prý kouká na pohlaví a na konečník je to pravda? (jsem holka)

Nejlepší odpověď
annas

Stačilo využít našeptávač, měla jste odpověď hned. Otázka je zde nejméně 20×.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=prohl%C3%AD­dka%20ve%2013%20le­tech%20

Věřte lékařce, nikoliv tomu, co vám kdo říká. „Pohlaví“ vyšetřuje gynekolog. Vyšetření konečníku provádí odborný lékař

"Obsahem preventivní prohlídky ve 13 letech je vyšetření zraku, sluchu, krevního tlaku a pulsu. Poslechem lékař vyšetřuje a hodnotí činnost srdce a plic, pohmatem vyšetřuje břicho a uzlinový systém těla, pohledem pak sliznici ústní dutiny, barvu a charakter kůže,“ přibližuje pražská praktická lékařka pro děti a dorost MUDr. Dana Nedělková

V rámci třináctileté preventivní prohlídky se vyšetřuje také pohybový systém kloubů, páteře, nohou apod.Na konci prohlídky lékař poučí rodiče o možnosti očkování proti rakovině děložního čípku a jeho schématu a případné zájemkyně pozve k vakcinaci. Každá ordinace praktického lékaře pro děti a dorost má určité zvyklosti, někde mají již předem zakoupené vakcíny, takže lze očkovat již v den prohlídky." atd.

http://www.ze­nyprozeny.cz/ar­t/4865-preventivni-prohlidky-13letych-mohou-zabranit-komplikacim/

Další odpovědi
mosoj

Dříve to tak bylo a všichni jsme to přežili. Kontrolovalo se jestli přetáhneme předkožku a zadek jsme také vystrkovali. U gynekologa jsem nikdy nebyl a urolog o mně v mládí také nejevil zájem. Co lékař kontroloval děvčatům nevím, nikdy jsem u toho nebyl. Zato vím, co jsme jim kontrolovali jako kluci my.

Smile.dollz

Není to pravda.

Arne1

Uvědom si jedno – JE TO LÉKAŘ ! Opravdu nemá zapotřebí tě nějak okukovat nebo se vyžívat v nějakém ohmatávání. Dělá prostě to, co považuje z lékařského hlediska za potřebné.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.