dust8

Za kolik dní od vybetonování vjezdu je bezpečné na něj zkušebně najet autem?

Odpovědi
Petr Kaňa

Záleží na betonu, okolních podmínkách,…

Kepler

Za dobrých teplotních podmínek beton zraje až 1 měsíc. Během této doby je nutné jej zkrápět vodou a chránit plachtou před vyschnutím. Pod +5 st. je vyzrání běžného betonu nemožné a platí, že čím nižší teplota, tím delší doba zrání. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Beton#Ulo%C5%BE­en%C3%AD_do_kon­strukce,_hutn%C4%9Bn%C3%­AD,_doba_zr%C3%A1n­%C3%AD

Emefej

Beton má po 2 dnech cca 50% pevnosti, po týdnu asi 70%, po dvou týdnech skoro 90%.

JájsemRaibek

Tak oficiálně 28 dní. Pokud však teplota klesne pod určitou mez (cca 3°C-5°C), tvrzení betonu se zastaví a jakmile teplota stoupne, opět pokračuje.
Rovněž záleží zda se autem opatrně třeba po 14 dnech projedeš nebo se na betonu otáčíš, čímž hrneš materiál pod sebou.
Obecná rada: Čím dýl, tím líp.

Midoc

Za 14 dní.

dust8

Poslední dny často pršelo, tak právě nevím.