Odpovedi18

Za jakých podmínek může převzít jiná osoba vyhotovený řidičský průkaz?

Jak vůbec funguje plná moc? Vytisknu papír a podepíšu ho a předám osobě, která vyzvedne řidičský průkaz?

Odpovědi
Alesh

Předpokládám, že na plnou moc by ti mělo jít. Je takový problém si tam zavolat?

cochee

„Držitel řidičského oprávnění je povinen převzít řidičský průkaz osobně nebo prostřednictvím zmocněné osoby na základě OVĚŘENÉ plné moci…“ tak praví § 110, odst. (5) Silničního zákona (Zákon o silničním provozu 361/2000 Sb.).

Vytisknutý a podepsaný papír může býti plná moc, ale ne ověřená – to je málo.