Maxxoner

Za jak dlouho začne telefon oxidovat?

Dobrý den. Dneska se mi (bohužel) povedlo utopit telefon. Má IP67 ale bohužel nevydržel. Potřebuji vědět za jak dlouho začne oxidovat.

Odpovědi
Edison

To záleží na mnoha okolnostech. Přijde mi ale zvláštní, že by přístroj s takovym krytím nevydržel třeba i pračku.

Malvína

IP67 je krytí při ponoření do vody na 30 minut. Předpokládám, že pračka měla delší program. Navíc poletováním v pračce se mnohl naťuknout, dostala se do něj voda a je to hned. Telefon je nutné okamžitě vypnout, popřípadě i vyjmout baterii a utíkat do servisu.

Dochy: Nevím! To je tak, když odpovídáš v polospánku 🙂 Dík za upozornění. Před spaním už raději odpovídat nebudu 😁 Jinak děkuji za doplnění k mé odpovědi.

Dochy

Za jak dlouho? Ihned po výrobě 😉

Pokud se do něj dostala voda, pak začne páchat škody okamžitě a nepřestane dokud ji v tom nezabráníš. Pokud může působit voda a zároveň elektřina je proces degradace ještě několikrát rychlejší a v některých případech může dojít i k okamžitému zničení přístroje. Pokud byl prodáván jako vodotěsný a je ještě v záruce, šel bych ho reklamovat.

Malvina: Odkud víš o pračce?

Pokud šlo o reakci na Edisona, tak sice máš s 30 minutama pravdu, ale jde o normované ponoření do hloubky 1m, V pračce je jen pár centimetrů. Takže by mobil měl vydržet podstatně víc. Obvykle je voděodolnost blíže specifikována v manuálu (třeba ponoření do slané vody na 1h do 10m…) ono v IP systému není žádné další přesnější vodítko na těsnost. Zkrátka x7 je krátkodobé ponoření (minimální odoolnost 30minut 1metr) a další stupeň už je pro trvalé ponoření.