Kazatel

Za jak dlouho se vysemení tráva?

Odpovědi
zjentek

Tráva je široký pojem. Víš, co může existovat takovejch trav? (;

Já mám tak nějak vyporzorováno, že tenhle proces se vlastně děje během celý dlouhý sezóny kvetení. Během ní se vysemení všechny druhy trav, který na pozemku máš. Často k tomu ale taky nedochází a to z důvodů sekání trávy a jemu podobných. Což bych zakázal podobně jako potraty, bo „sterilizovat“ trávu sekačkou stále znova a znova ještě dříve, než dostane možnost se vysemenit je IMHO nehumánní, ale taky po letech vede k ošklivým trávníkům, kdy nepříznivé a agresivní druhy trav dříve či později zahluší ty příznivé (jak už to v životě bývá) a tímto způsobem sám hospodář vlastně určuje následný ráz celému svému pozemku. A to je, jak jinak, ta pověstná „karma“, kdy přicházíme o příznivé a dostáváme nepříznivé. Jinými slovy- trávník mu stárne a mladý se nerodí. 🤷‍♂️ (Sakra, tohle jsem dal do tak zajímavého kontextu, že jeden aby se teď bál zestárnout. Tak snad nepříznivá karma nesouvisí s nedostatečnou obměnou, modleme se.) Takže- nesekat příliš brzy, pokud se vůbec chceš dočkat nějakého semenění. A, co na to brouček???? Toť dalším atributem na další kapitolu, raději končím. );

elkon

Když odkvete.