paul1

Proč roste sléz lesní (Malva Sylvestris) rád u plotů?

Dobrý den,
mám semena Slézu lesního a chci je vysít v zahradě do trávy u plotu, protože jsem na internetu zjistil, že je to oblíbené místo, kde se vyskytuje. Jen mi je záhadou, proč si toto místo oblibuje. Děkuji za odpověď. Pavel

Nejlepší odpověď
EKSOT123

Bydlím, na Vysočině, tam neroste, moc chladno, ale roste tu sléz přehlížený, jehož plody jsme jako děti jedli a říkali jim chlebíčky. Stejně tak i sléz lesní je léčivý. Jeho plody a květy je možno přidávat do salátů. Jestli roste u plotů je možné, ale není to žádná magie. Píšou, že je dvouletý nebo vytrvalý. Jednak časté kosení mnohé byliny nesnášejí a těsně u plotu většinou přečkají nějaké rostliny nepokosené a mohou se tam i vysemenit.