autacek

Za jak dlouho se rozloží jednorázový plastový pytlík s čajem?

Odpovědi
Malvína

Sáčky se počaly vyrábět z levnějších papírových vláken. Později se začal přidávat i polypropylen, popř. jsou celé sáčky vyrobené z nylonu či PETu. – Wikipedie.

Záleží asi na poměru mikro a nanoplastů.

Našla jsem i zajímavý článek, který si možná také někdo rád přečte.

https://petra­zahradnici.cz/ca­je-ktere-do-kompostu-nepatri/

Nassin

Kde si přišel na to, že pytlík je z plastu? Hodíš pytlík do kompostu na jaro a na podzim je rozleželý.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Některé jsou papírové, jiné plastové. Pokud je dotaz na plastové tak sem nemusíte tahat ty papírové. Osobně obvykle kupuju ty papírové.

Malvína

Můj první odstavec v odpovědi byl vložen záměrně, k předchozí odpovědi, že neexistují jen papírové sáčky.

Nassin

Tak vidíš Malvíno, reaguješ na hlavní otázku, a hned s tebe chtějí udělat neznalou k věci.

Malvína

Že se vůbec divíme… Proto to po pár dnech zase vzdám. Má cenu se tady vůbec obhajovat?

Dochy

Nic ve zlým 😉 Ale proč myslíš, že reaguju především na Tvou odpověď? 😉 Máš tam oba typy, Nassin jen papír. Takže jo, reaguji na vás oba, ale chápu i Tvou odpověď jako reakci na Nassina. Nassine, sorry, pro Tebe není omluvy 😉

dík za ten odkaz Malvíno. Trochu mně překvapuje, že mnoho výrobců nezareagovalo.

Malvína

Ano, v tom směru jsem byla překvapena také, to souhlasím. Zajímavé čtení.

Nassin

Tady ten uštěpačný úsměv nic nezachrání.

Dochy

Nemusí. A nevím proč myslíš, že mrknutí je nějaké uštěpačné. S tímto názorem jsem se setkal prvně. Kolega, který hodně řeší anglické prostředí to tedy považuje za koketování a flirtování (což se mu snažím rozmluvit) ale ještě nikdo mně nenařknul z uštěpačnosti 😉