Amálie......

Za jak dlouho se dá zhruba naučit cizí jazyk např. FJ, AJ, NJ a ŠJ?

Nejlepší odpověď
Kelt

Tak se říká, že potřebuješ 600 hodin na zvládnutí daného jazyka. Taky záleží, jakou formu zvolíš. Pokud jsi v dané zemi, nebo máš poblíž rodilého mluvčího je to něco jiného, než kdy máš pouze knihy, audionahrávky a případně možnost komunikovat přes skype. A není jasné, zda chceš umět jazyk pasivně, či aktivně, číst, psát nebo jen mluvit a proč ten jazyk potřebuješ. Něco jiného je poznávací zájezd, turistika nebo dlouhodobější pobyt. Ale to je jenom na upevnění znalostí.

Další odpovědi
elkon

To záleží jaké má dotyčný člověk dispozice pro učení jazyků. Někdo se učí snadno, jiný se nenaučí „kdyby se rozkrájel“.

Lotr2008

Já umím plynně anglicky, německy a rusky a česky a nikdy jsem s učením jazyků neměl problémy. To ona mě taky maminka odjakživa vychovávala humanitně a učil jsem se s ní cizí jazyky.