zjentek

Z jakýho důvodu je příroda k člověku stále tak milosrdná?

Uvažuji nahlas, na koho bude homo sapiens sapiens valit vinu, až přijde pandemie skutečně smrtícího bacila, bez ohledu na zdravstav nakaženého.

Nejlepší odpověď
annas

Zatím nám Matka Země dává šanci přesto, že lidé zapomněli na to, že nejsou mocnější než příroda,. Přece každodenní život často svědčí o tom, jako kdybychom přírodu ani nepotřebovali.

Jenže příroda může existovat bez lidí, ij proto Matka očekává, že necháme přírodu „zdivočet“. napravit tak špatné zásahy lidí, které přírodě ublížily. Např. změna koryt řek, stavby na orné půdě, zaorané remízky, meze,znečištění ovzduší atd. To vše zvyšuje možnost záplav, tornád atd.

Takže přírodu poslouchat, nikoliv jí „!rozkazovat“.

„Jedině příroda ví, co chce… nikdy nežertuje a nikdy nedělá chyby, ty dělá jen člověk.“
Johann Wolfgang Goethe
https://azcita­ty.cz/johann-wolfgang-goethe/16387/

Další odpovědi
hapiky

Tak mimo jiné věřím tomu, že Zemi nám dal Bůh, proto příroda zatím poslouchá.
Až přijde čas, tak…

dudu

Chová se coby „Matka Země“ /Gaia/, tedy jako každá matka ke svým dětem.

Ametyst

Matka Příroda by měla klepnout přes prsty ty, co proti ní bojují, včetně bojovníků proti klimatu. Dá se bojovat proti něčemu, čemu člověk ani nerozumí, nesnaží se porozumět a dělá ze všeho předmět byznysu?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.