Matiselis

Z jakého zdroje výrobci získávají rybí maso pro výrobu namletých rybích prstů?

Nejlepší odpověď
annas

Jde o odřezky z ryb, které se do firem dostávají z různých moří.

Největší zpracovatel uvádí jen obecně, že „Společnost Bidvest každý měsíc do Česka doveze 130 tun ryb z celého světa. Následně je zpracuje a prodává v obalech značky Nowaco. Polovina ryb končí v gastronomii, zbytek prodávají hlavně obchodní řetězce. “

https://archiv­.ihned.cz/c1-65443500-bidvest-ma-policeno-na-kapra

Jiný zdroj „Za 48 hodin od výlovu z moře na talíři. Logistika čerstvých (a někdy přemražených) ryb“

https://logis­tika.ihned.cz/c1-65887480-za-48-hodin-od-vylovu-z-more-na-taliri-logistika-cerstvych-a-nekdy-premrazenych-ryb

„HOPI Fish Hub pak má například přímá spojení s Norskem, Dánskem, Francií, Itálií, Rakouskem, Belgií, Islandem, Nizozemskem, Chorvatskem a Řeckem. Tyto linky využívají na dodávky z jiných rybích platforem, farem anebo přímo od rybářů k zákazníkům v České republice, na Slovensku a v Maďarsku. atd. “

Další odpovědi
Drap

Je to zpracovaný odpad vzniklý při zpracovávání ryb.

Hufnágl

Z moře.

agentpv

z potkanů, myší, kun … co se přes noc ukryjí ve špatně umytých mlýncích na ryby.

Matiselis

Prosím o trochu pravdivou odpověď… konkrétně mi jde o to, zda se ty ryby nezískávají z jiného výrobního podniku: čili že v jedné fabrice zpracovávající ryby tyto ryby třeba nevyhovují standardům, tak je nabídnou jiné fabrice za určitou cenu, která z nich vyrobí rybí prsty. Je to možné?