_136

Z jakého důvodu se staví po světě tak vysoké mrakodrapy?

Nejlepší odpověď
NoFear

Jako žeby si tím něco kompenzovali? :DD

Prostor – nezbývá něž stavět na horu, když do okolí už to není moc možné. Víc místa, obchody, pronájmy, různé firmy, byty. A někdy určitě i snaha trumfnout ostatní (v okolí nebo ve světě).

Další odpovědi
aliendrone

Obvykle za tím stojí EKONOMICKÉ důvody, primárně cena pozemků. Dále prostorové dispozice (pokud potřebuješ 10 000m2 podlahové plochy na pozemku o rozloze 200m2, nejde to jinak, než to „hnát nahoru“, popřípadě „pod zem“) a spousta dalších. :)

Mc Merkurion

… a ty nejvyšší z prestiže bejt nej …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

da ny

Úvaha je přece logická :)
Nedostatek prostoru, drahé pozemky.
Na menší ploše se postaví velké množství bytů (kanceláří aj.),
to se rovná většímu zisku za pronájem či prodej bytů.