ANGET

Z jakého dúvodu se říká?

Běda mužům (doplňuji I ŽENÁM), kterým žena vládne ?
Doplňuji:
Co si o tom asi říkají poddaní spojeného království?

Nejlepší odpověď
anonym

Zkus v UK ´zabrblat´ proti královně – a uvidíš…
😁
A proč se to říká?
Chlapi jsou ješitní a mají jiné postupy a priority v ´řízení´.

Další odpovědi
anonym

pro marci1
Tento výrok neřekla Libuše, ale jeden z rozhněvaných sousedů ve při. Zde je úryvek ze Starých pověstí českých…

Dva sousedé se pohádali.Jeden obviňoval druhého, že posunul hranici mezi pozemky tak, aby své pole zvětšil. Přednesli svůj spor kněžně Libuši, věděli, že
je soudkyně spravedlivá. Libuše se zamyslela a pak rozhodla: „Starší z vás je moudrý muž a jistě uzná svou chybu, neboť mladší soused je v právu. Tak jsem rozhodla a moji rádcové mi dali za pravdu.“
Muž, který spor prohrál, neovládl svůj hněv. „Není nikde takový kmen kde by muži museli poslouchat ženu,“ rozkřikl se na kněžnu. „Žena má dlouhé vlasy, ale krátký rozum. Běda nám, mužům, kterým žena vládne!“
Libuši nespravedlivá řeč velmi urazila. Rozhlédla se po přítomných, ale
všichni mlčeli, nikdo se jí nezastal.....­...atd.Možné přečíst zde
https://www.e­reading.cz/na­kladatele/data/e­books/887_pre­view.pdf

marci1

Když kněžna Libuše vyslovila tuto větu, asi ji napadlo, že by si mohla najít manžela a vládli by spolu, což je úplně nejlepší řešení. Také spolu žili dlouho a v pohodě.
Rozdíl v jednání mužů a žen je podstatný. Každý z nás, bez rozdílu pohlaví, má v sobě obě složky energie. Ta ženská část nás vede citem a ta mužská rozumem. Obě tyto složky by měli být zhruba v rovnováze, což ale neznamená, že budou všichni stejní muži-ženy. Ženská část je více tvořivá, řídí se svým vnitřním instinktem, ta mužská je analytická, chladněji spočte, srovná plus a minus a je to jasné.
Žena ví, že jsou důležitější věci na světě, než tempo růstu. 🙂 Ví, že čistá voda a vzduch, bezpečné a čisté (myšleno bez chemie a genetické úpravy) a zdravé jídlo, to vše pro její, pro NAŠE děti.
To, že se stále více žen podílí na tom, jak a v čem žijeme, je jistě také dobré pro muže. Inteligentní muž jistě chápe „poslání“ ženy ve vládnutí. Všimněme si třeba toho, kolik je již žen-prezidentek. A ty volili muži i ženy. 🙂
Britové jsou jistě rádi, že mají královnu a třeba se těší, že budou mít i krále. 🙂

Doplňuji:
Opravuji : … kněžna Libuše uslyšela tuto větu … (hned to má blbý význam), omlouvám se, chybička se vloudí 🙂

zjentek

to proto, že muž, jemuž vládne žena, primárně přišel o mužství. Označuje se za muže, ale chlap to není. Lidově řečeno- má koule, ale nemá je ..a to je přesně to, za co jej ženy, které mu chtějí vládnout, nenávidí :o
A tady vyvstává otázka, kdo působí tu bědu a jaká je na světě role ženy

dudu

Jaký je Váš názor na upravenou verzi „Běda mužům, kterým žena mládne!“.

anonym

pro marci1
Nepatří to sem do této otázky, ale reagoval jsem na Vaši připomínku k otázce MAZÁNÍ OTÁZKY ( bylo to napsáno vulgárně) kvůli kodexu a otázka byla odstraněna tudíž i mám připomínka k Vám.
Chtěl jsem vědět jak porušuji já kodex když na otázku odpovím co bylo v minulém režimu lepší a že ne všichni lidi se měli tak špatně (jak nám a hlavně mladým) do hlavy vtloukají modří ptávi?
Čím já porušuji kodex?Tím, že chválím minulý režim a to se nyní nenosí?A nebo je tady opět cenzura, která nepustí odpovědi chválící minulý režim?

marci1

Promiňte, ale nerozumím Vašemu dotazu, či připomínce. Vaši odpověď, jež se měla údajně týkat minulého režimu … jsem nesmazala ani nebodovala. Opravdu nevím, kdo Vám ji smazal. Zkuste se zeptat admina. Čím porušujete kodex se zeptejte toho, kdo Vám odpověď smazal.A Vaši připomínku k mé odpovědi ohledně mazání otázek jsem nečetla, jelikož otázka byla smazána. ☹