Kešař

Z jakého důvodu se používá označení pro osobní zájmy název známého lichokopytníka?

Odkud se vzal pojem koníček, tedy označení pro hobby?

Nejlepší odpověď
marci1

Dvojnásobná zdrobnělina substantiva kůň odvozená příponou -(č)ek od již zdrobnělého koník. Význam „záliba“ vznikl jako sémantický kalk napodobením německého Steckenpferd — původně „koňská hlava na dřevěné tyči“, stejně jako anglické hobbyhorse, z nějž vzniklo hobby. Význam obou složených slov se pak posunul na označení osobní záliby, v angličtině nejpozději v roce 1676.
https://cs.wik­tionary.org/wi­ki/kon%C3%AD%C4%8Dek
🙂