dust8

Z jaké maximální výšky je ještě bezpečné skočit po nohách a z jaké šipkou? Jaké jsou nejvyšší skokanské můstky v ČR?

Pamatuji 10 metrový skokanský můstek na koupáku, ale na šipku jsem si tam nikdy netroufnul. Vlastně ani z 5 metrů. ;D Po nohách jsem se však nebál skákat ani z desítky.

Nejlepší odpověď
Kelt

Sportovci, kteří se věnují skokům do vody, mají disciplíny skok z věže a ta je tuším maximálně 10 m. Technika skoku je taková, že skáčou po hlavě, ale určitě umí i skákat po nohách. S čím větší výšky se skáče, tím je třeba dopadnout na co nejmenší plochu, hlava nebo nohy. Strach je přirozená věc. Nedávno asi před 2 lety byl zaznamenán světový rekord ve skoku do vody, pokud se to tak dá nazvat. Bylo to někde ve Švýcarsku a dotyčný skočil do vody z výšky mezi 50 – 70 m. Jestli je to bezpečné, jak vysoko se dá ještě jít, nevím. Kaskadéři padají z věže na papírové krabice a musí dopadnout na co největší plochu. A jsou případy, kdy se někdo po špatně provedeném skoku do vody dostal na invalidní vozík.

Další odpovědi
Dochy

Neexistuje bezpečná výška. Můžeš se zmrzačit ze 3 metrů (ale asi by ses musel docela snažit) a stejně tak lze bez následků přežít skok z 60 (ale to skáčí nějací cvoci po tréninku a pro všechny případy mají dole připravené potapěče, kteří ví co mají dělat)

hmm tak rekord je chloupek pod 60m, ještě trochu „standardní“ je asi 27m