Kelt

Z čeho může být kovová součástka?

Protože digitální budík, který měl kalkulačku a nedokázal ukazovat čas, dosloužil, tak jsem ho rozebral. Zbylo pár šroubků, které jsem nabral magnetem a pak další součástka , rovněž plíšek, ale magnetem není přitahována. Má hladký lesklý povrch, odráží světlo a na váze mi to ukázalo 3, resp 4 g a nemám nic, abych zjistil hustotu, protože nemám takové přesné nádobí. Ani vybavení pro analýzu nemám. Plíšek je tenký a dá se snadno ohnout, ale ani to nemohu použít na zjištění materiálu. Z čeho by to mohlo být? Děkuji.

Odpovědi
Mc Merkurion

… nerez …

Hlada

Jestli má velikost displeje, tak je to zadní odrazná plocha. Je z leštěného hliníku nebo spíš nějaké hliníkové slitiny.

dubraro

Hypoteticky by to mohla být bílá mosaz (German silver, Alpaka). Ale spíš to bude nerezová ocel.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Jaké je plíšek barvy? Nemůže být z mědi?