Irisa

Z čeho je lepší maturovat, když chci studovat medicínu?

Je pravda, že u přijímaček upřednostňují maturanty z matematiky než z jazyků? Někde jsem četla článek v novinách že uvažují o možnosti udělat maturu z matiky jako povinnou. Víte o tom něco?

Nejlepší odpověď
Drap

Je uplně jedno z čeho bude maturita. Důležité je zvládnout přijímačky.

Další odpovědi
da ny

Ne /zatím ne/
„Předpokládá se“ maturita z BIOLOGIE, Chemie či Fyziky a výtečný prospěch zmíněných předmětů v době SŠ studia na gymnáziu ;) (je to předpokladem úspěšného studia na LF).
Hlavně z těchto předmětů se skládají přijímací zkoušky, pokud vyhovíš požadavkům a uspěješ je naprosto jedno, z kterých předmětů složíš maturitu.
Při shodných výsledcích uchazečů může hrát jistou roli studijní průměr, průměry ze 3 zmíněných předmětů atp. .
Matematika = logika…
Ano, současná ministryně školství navrhuje povinnou maturitu na SŠ z matematiky. Zda návrh bude schválen a kdy vejde v platnost je zatím ve hvězdách (sleduj). :D

nosahosa

Maturita z matiky je lepší, a ke všemu je naprosto směšná.

Quimby

Vždy se musíš řídit příjmacíma podmínkama dané školy. Zkus se podívat podle čeho příjmali třeba minulý rok. Často jsou tam také k nahlédnutí testy, tak se můžeš kouknout co po tobě budou chtít.

lexx

nooo, na medínu snad lépe z biologie, chemie a doplňkově z matiky, to se hodí

Luxx

asi nejlepší by byla biologie.. mj. jsem z ní také maturovala :)
státní maturita se mi vyhla o rok, tzn. že rok po mé maturitě už se zavedly ty státní… takže nevím, jestli je dnes možno si biologii zvolit místo jazyku nebo matiky, ale kdyby to šlo tak směle do toho ;)