AnnMary

Existuje někde odkaz na video,na průběh samotných státnic? Přímo zkoušky jako takové?

Odpovědi
aloevera5

O tom slyším poprvé. U mých státnic nikdo nic netočil, takže pochybuju, že bude někde video, jak probíhají. To samé u maturit, nebo vy jste už někde viděli nebo zažili, že by se to točilo?

A pouze představa, že bych byla vidět na you tube, jak se potím, koktám a soukám ze sebe odpovědi – dej pokoj :o((((

Katusa

Myslím si, že jednak by bylo nemístné znervózňování zkoušeného, kdyby ho někdo točil. Za druhé stejně na jaždé univerzitě, katedře i u každého oboru (dokonce i u každé komise) probíhají státnice trošku (někdy i dost) rozdílně, takže by to nikomu až tolik nepomohlo

Leila

Nevím nikde jsem se s tím nesetkala, ale třeba naše angličtinářka nám pouštěla videa s novou maturitou – s ukázkovými studenty (jak by to mělo vypadat/jak ne atd…). To DVD přišlo do školy s časopisama (Bridge).
Takže možná zeptat se profesorů na vejšce? Nebo te studijni poradkyně…