Avatar uživatele
huxa

Vztahuje se záruka i na to, že se mi rozbila přehazovačka vlivem slunce?

Celé odpoledne jsem jezdil na kole (dělal jsem messengera a nákupčího), naráz chci přeřadit (bylo to na rovince, ne v tahu) a ulomila se mi zadní přehazovačka, která následně rozbila i zadní přehazku, všechny ozubená kola, řetázek a dokřivila zadní špice. Lze toto reklamovat?
Doplňuji:
ocko-neříkám, že „to samo“, nicméně je to stejné, jako by se pod tebou podlomila židle-také to měla vydržet, ale nevydržela, normálně jsi ji používala, přesto se podlomila.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: huxa

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? chudst, Illines před 3925 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Prosím Tě, huxo, jenom nikde neříkej, že to bylo vlivem slunce. Vedro se na tom určitě podílelo, ale takhle by součástky kola reagovat neměly. Prostě to všechno posbírej do pytlíku a běž to reklamovat s tím, že ses málem zabil a vysyp jim to na pult. Nefunkční kolo můžeš o ten pult výhružně opřít.
Doplňuji:
Huxo, ale to jsem pochopila. Tohle by opravdu neměl žádný materiál udělat, ačkoliv je takové horko. Výrobce nemůže přece tak poddimenzovat bezpečnost.
Vždyť je zázrak, pokud se Ti nic nestalo. Stáli při Tobě všichni svatí.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
honza19hk

že by únava materiálu… asi měla už to nejlepší zasebou.
Doplňuji:
Huxo, najezdím klidně 700km za týden ale tohle se mi teda ještě nepovedlo. Povedlo se mi přehazku namotat do drátů po tom co jsem chytnul v lese větev ale takhle rozdrtit řetězovou sadu teda ne. Copak to máš za kolo?

Upravil/a: honza19hk

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Marast

Mám kolo v záruce a od obchodu poskytnutý servis zdarma. A jelikož mi po 14 dnech opadaly odrazky na pedálech, pedály mi na požádání vyměnili, všechno bylo v záruce a já neplatil ani korunu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Illines

Ano ,kvantita pred kvalitou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rigormortis

A co se ulomilo?
Přehazka si nemyslím, to spíš takový ten kovový zobáček, co ji drží na rámu?
Pokud se ti to stalo během několika týdnů po koupi, tak si myslím že solidní prodejce by ti to měl opravit když už ne zdarma tak s velkou slevou.
Stačí říct kouzelné slůvko: V rámci běžného používání.
To znamená, že jsi s tím nedělal downhill https://www.go­ogle.cz/search?q=dow­nhill&safe=of­f&client=fire­fox-a&hs=g4P&rls=­org.mozilla:cs:of­ficial&tbm=is­ch&tbo=u&source=u­niv&sa=X&ei=q_f0Ud­PmEMjUPPycgSg&ved=0CDg­QsAQ&biw=1280&bih=619
Ale jak píšeš ohledně špic, tak se ti spíše zahákla přehazovačka do špic při přeřazení na největší kolečko (nejblíž výpletu)…toto se holt stává při špatném zacházení s přehazkou nebo jejím špatném nastavení vrchního dorazu, ale jestli jsi měl převod vzadu největší a ve předu (na přesmykači) taky největší, tak se ani nedivím že ti to tak rozšmelcovalo kolo…protože jsi jel na nejlehčí převod rychle.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek